Calendar

Note: The Website will have the Calendar loaded progressively.

March – MEN                                                                                                March – Women

Twilight (Wednesdays) 7, 14, 21 Saturday 3 March 1 Fairmont
Saturday 3 March Stuart Mellow Rnd 2/Scramble/Shootout. Wednesday 7 March 1 Barakat; 9 Hole 1 Gross
Saturday 10 March Morrinsville Decor Tournament Saturday 10 March 1 LGU; 1 Putting
Friday 16 March ASB Corporate Day Monday 12 March Waikato Week Day Pennants
Saturday 17 March Scramble/Shootout Wednesday 14 March 1 LGU; 1 Putting; Nat Teams (H-1 Home Links
Saturday 24 March Herb Cup Saturday 17 March Nat Teams, 1 Spoon, Homelinks
Sunday 25 March New World Monthly Meat Pack Tournament  Wednesday 21 March  Home Links, 1 Spoon, 9H – 1 Putting, 1 Nett
Monday 26 – Friday 30 March CORING – Course Closed Monday 26 – Friday 30 March Coring – Course Closed
Saturday 31 March Scramble (Easter)

April – MEN                                                                                                   April – WOMEN

 Saturday 7 April Tony Tritt Memorial – Augusta Masters  Wednesday 4 April Nancy McCormick Rnd 1 ( H – 2 Home Links
 Friday 13 April Fonterra Corporate  Saturday 7 April Nancy McCormick Rnd 1
 Saturday 14 April Rnd 1 Strokeplay  Monday 9 April Autumn Tournament
 Sunday 15 April 9 Hole  Wednesday 11 April Nancy McCormick Rnd 2, 9 H-1Stb, 2 LGU
 Saturday 21 April Rnd 2 Strokeplay  Friday 13 April Wills Cup at Waikare
 Saturday 28 RSA Cup  Saturday 14 April Nancy McCormick Rnd 2
 Sunday 29 April New World Monthly Meatpack Tournament  Monday 16 April Week Day Pennant Rnd 1 Final
 Wednesday 18 April RSA Cup, 2 LGU, 2 Putting, 9H – 2 Gross, 2 Nett, 3 Home Links
 Saturday 21 April RSA Cup, 2 LGU, 2 Putting
 Wednesday 25 April ANZAC DAY
Friday 27 April Wills Cup at Morrinsville
Saturday 28 April Sat Rosebowl Rnd 1

May – MEN                                                                                                      May – WOMEN

Friday 4 May Farmlands Corporate Day Wednesday 2 May  Rosebowl Rnd 1, 9 H – 2 Stableford
Saturday 5 May Murphy Rosebowl Rnd 1 / Scramble / Shootout Friday 4 May National Teams Final at Te Awamutu
Saturday 12 May Murphy Rosebowl Rnd 2 / Scramble / Shootout Sunday 5 May Sat Rosebowl Rnd 1
Sunday 13 May 9 Hope Sunday 6 May Weekend Pennant at Te Awamutu
Saturday 19 May Murphy Rosebowl Rnd 3 / Scramble / Shootout Wednesday 9 May Rosebowl Rnd 2, 9 H – 2 Putting, 3 LGU
Saturday 26 May Murphy Rosebowl Final / Scramble / Shootout Thursday 10 May Interclub at Riverside
Sunday 27 May New World Monthly Meatpack Tournament Saturday 12 May Sat Rosebowl Final
Wednesday 16 May Rosebowl Final, 9 H – 3 Gross
Saturday 19 May 3 LGU, 2 Spoon
Monday 21 May Week Day Pennants Final
Wednesday 23 May 3 LGU, 2 Spoon, 9 h – 3 Nett
Friday 25 May Wills Cup at Hukanui
Saturday 26 May 2 Fairmont, 3 Putting
Sunday 27 May Weekend Pennant at Hamilton
Wednesday 30 May Patrons Draw, June Orr Tray, 2 Fairmont, 3 Putting, 9 h – 4 LGU